sobota, 19 maja 2012

Pastelowa komunia

Pastelowa dekoracja komunijna powstała w przy przedszkolnej kaplicy, do której z chęcią wracają wychowankowie w najważniejszych chwilach swojego życia.
Kompozycje powstały z eustomy, małych gerberek, lilii azjatyckiej, chryzantemy gałązkowej i lewkonii oraz sporadycznie przez nas wykorzystywanej gipsówki , liści aralii, ruscusa i bluszczu.
Założeniem było stworzyć pastelowe, wesołe dekoracje, które będą w dziecięcym klimacie.
Ze względu na małe pomieszczenie dekoracja parapetów nie wchodziła w grę, ale 6 okien zostało ozdobionych wiklinowymi wiankami z przewiązanymi atlasowymi wstążkami w pastelowym błękicie, różu, kremie i bieli. Kokardy w tym samym kolorze ozdobiły trzy pierwsze ławki, dodatkowo okryte tiulem (sztuczne kwiatki to nie nasz pomysł:)Niestety nie udało mi się uchwycić ruchu wstążek, ale ta niewielka dekoracja nadała lekkości ciemnym oknom.

Jeżeli dotrwaliście do końca tego nadzwyczaj opisowego posta to gratuluję i zapraszam na następny, w którym dalej będę wałkować komunijny temat:)

Życzę słonecznej niedzieli  i do zobaczenia:)
3 komentarze:

Ula pisze...

Ładna ta kaplica... Pięknie i naturalnie wyglądają wianki zawieszone w oknach :)
Piękna kwiatowa oprawa uroczystości :)Pozdrawiam :)

florysztuka pisze...

wszystko wydaje się idealnie dopasowane!! najbardziej podoba mi się kompozycja w tym naczyniu!! Kaplica śliczna, taka kameralna przestrzeń!! pozdrawiam Basia

EWA pisze...

Ja dodam, że zdjęcia nie oddają piękna tych kompozycji. Rodzice dzieci pierwszo -komunijnych byli zachwyceni:)!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...